Nasza Społeczna
Odpowiedzialność

W 2018 roku przekazaliśmy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, zakupione przez Stowarzyszenie książki, które uzupełniły biblioteczny zasób lektur o nowe pozycje.

W 2015 roku przekazaliśmy darowiznę na organizację charytatywnej półkolonii w projekcie “Miasto Dzieci”, który był realizowany przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Przekazaliśmy również darowiznę dla Fundacji Symbioza z przeznaczeniem na pomoc w wyposażeniu jednego ze świdnickich mieszkań dla rodziny polskich uchodźców z Donbasu.

W 2014 roku zadeklarowaliśmy  wsparcie w wydaniu pracy naukowej Tomasza Grudzińskiego, autora szczegółowego opracowania dziejów Świdnicy w latach 1815 – 1870 pt. „Między twierdzą a wolnym miastem”.

W 2013 roku wzięliśmy udział jako partner merytoryczny w powołaniu „Inkubatora Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego” z/s w Świdnicy, podejmując się nieodpłatnych szkoleń i doradztwa w zakresie:

  • Pozyskiwania środków na działalność gospodarczą,
  • Optymalne formy zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
  • Szanse i pułapki prowadzenia na co dzień własnego biznesu,
  • Podstawowe zasady efektywnej promocji i marketingu.

W roku 2012 ufundowaliśmy wynagrodzenie zatrudnienia 2 osób bezrobotnych u zatrudniającego je przedsiębiorcy na kwotę 2250 złotych oraz przeprowadziliśmy nieodpłatne szkolenie dla bezrobotnych absolwentów (10 osób) z podstaw prowadzenia działalności gospodarczej.

W roku 2011 ufundowano 3 roczne stypendia akademickie, najzdolniejszej młodzieży ze szkół Powiatu Świdnickiego.

W  roku 2010 przekazano szkołom, placówkom oświatowym i spółdzielniom socjalnym sprzęt na kwotę 42 711 zł.