O nas

    Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych powstało w 2001 roku i jest stowarzyszeniem samorządów lokalnych, wspomagającym inicjatywy gospodarcze i społeczno–gospodarcze mieszkańców Powiatu Świdnickiego.

Stowarzyszenie nasze tworzą obecnie samorząd: Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica, Gminy Jaworzyna Śląska. Dzięki składkom płaconym przez te gminy możliwe jest m.in. udzielanie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, w tym rozpoczynającym działalność gospodarczą po raz pierwszy.

Inną unikalną formą pomocy w rozwiązywaniu najistotniejszych problemów mieszkańców są konkretne formy pomocy wspólnotom mieszkaniowym, borykającym się ze zdegradowaną substancją budynków, w których przyszło im mieszkać. Troska samorządów, które są naszymi członkami, o tworzenie nowych miejsc pracy i zdecydowaną poprawę warunków życia we własnych domach, pozwala nam działać nie dla zysku lecz dla rozwiązywania problemów. Moglibyśmy pomagać więcej i wspólnie rozwiązywać więcej problemów, gdybyście zechcieli Państwo środki finansowe ze składek Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Jaworzyna Śląska powiększyć o odpis z płaconego podatku dochodowego w wysokości 1 % na działalność stowarzyszenia, które jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000044797). Dotychczas powierzone nam pieniądze, zarówno przez samorządy jak i podatników, przeznaczyliśmy m.in. na utworzenie nowych miejsc pracy w firmach, które dzięki nam powstały, rozbudowały swoją działalność i funkcjonują na lokalnym rynku.

h1 h2 herb gminy duzy h3
Powiat Świdnicki Miasto Świdnica Gmina Świdnica Gmina Jaworzyna Śląska