Aktualności
31 stycznia 2018
 • Spotkanie informacyjne w Świebodzicach
 • Urząd Miejski w Świebodzicach wraz z Sudeckim Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na spotkanie informacyjne poświęcone nowym, niezwykle atrakcyjnym formom wsparcia potencjału i rozwoju firm.

  Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia 2018 r. (wtorek) w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach (sala posiedzeń), godz. 10:00

  Przedstawiony zostanie szeroki wachlarz pożyczek o oprocentowaniu od 1,85% do 2,85%, które będą udzielane bez żadnych dodatkowych kosztów.

  Pożyczka Rozwojowa – do 100.000zł, na wydatki Inwestycyjne oraz bieżące firmy.

  Duża Regionalna Pożyczka Inwestycyjna – od 500.000zł do 1.500.000 zł, na wydatki Inwestycyjne.

  Regionalna Pożyczka Obrotowa – do 500.000zł, na wydatki bieżące.

  Spotkanie zostanie otwarte przez Pana Burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

  Po dokonanej prezentacji powyższych produktów finansowych pracownicy stowarzyszenia będą do państwa dyspozycji, w celu odbycia indywidualnych konsultacji.

  30 listopada 2017
 • Zaproszenie na spotkanie w Jeleniej Górze
 • PLIK DO POBRANIA (PDF)
  jpg Jelenia gora

 • Zaproszenie na spotkanie w Szczawnie
 • PLIK DO POBRANIA (PDF)
  jpg szczawno

  28 listopada 2017
 • Zaproszenie na spotkanie: Dolny Śląsk i Przedsiębiorczość
 • 11 listopada 2017
 • Spotkania z przedsiębiorcami w Marcinowicach oraz Jaworze
 • Pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw będą tematem spotkań z przedsiębiorcami, które odbędą się w:
  – Urzędzie Gminy Marcinowice – 22.11.2017r. o godzinie 12:00 zaproszenie
  – Urzędzie Miejskim w Jaworze – 28.11.2017r. o godzinie 12:00
  Na spotkanie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą. Nasi pracownicy przedstawią ofertę produktów finansowych, a także udzielać będą bezpłatnych, indywidualnych porad i konsultacji.

  21 września 2017
 • PONAD 10 MLN ZŁ. NA WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
 • Pragniemy poinformować Państwa, że wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. z Nowej Rudy wygraliśmy przetarg o 10 milionów zł na wsparcie przedsiębiorczości z opcją na kolejne 10 mln.

  Zachęcamy zatem do zapoznania się z wyjątkowo atrakcyjnymi warunkami na jakich będziemy, lada chwila udzielać pożyczek. Już teraz możecie państwo otrzymać szczegółowe informacje u naszych specjalistów pod nr tel. 695-946-414, 530-573-081. Jednocześnie zachęcamy do wyrażania wstępnego, niezobowiązującego Państwa, telefonicznego zainteresowania. Pożyczki przeznaczone są na inwestycje, kwota nawet do 500 tys. zł z oprocentowaniem już od 1.83%, okres spłaty 5 lat.

  15 lutego 2017
 • Spotkanie informacyjne w Wałbrzychu
 • CHCESZ UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE?
  Przyjdź na spotkanie informacyjne w Wałbrzychu!

  14 lutego 2017 r., godziny: 10.00 – 13.00,
  STARA KOPALNIA, ul. Wysockiego 29

  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły spotkania dostępne są na stronie internetowej
  www.ipaw.walbrzych.eu

  plakat (017)-page-001ss

  13 września 2016
 • Spotkanie dla przedsiębiorców
 • Środki na rozwój i finansowanie bieżących potrzeb mikro, małych i średnich obrazek-01e8f8-1przedsiębiorstw będą tematem spotkania ze specjalistami Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych oraz Funduszu Poręczeń Kredytowych sp. z o. o., które odbędzie się 16 września w Świebodzickim Ratuszu.

  Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy poszukują środków finansowych na dokapitalizowanie prowadzonej działalności. Zaproszeni goście przedstawią ofertę produktów finansowych, a także udzielać będą bezpłatnych, indywidualnych porad i konsultacji.

  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy w piątek, 16 września, o godz. 10:00 do Ratusza w Świebodzicach.

  W przypadku pytań dotyczących spotkania informacji udziela:

  • Kamil Kot
   Specjalista
   ds. analizy i pożyczek
   tel. 695 946 414; 530 573 081

  10 lipca 2016
 • Zmiana adresu biura
 • Szanowni Państwo,

  informujemy, iż nowa siedziba
  Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych
  znajduje się w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 29/8
  serdecznie zapraszamy.

  24 czerwca 2016
 • Rozmowa Wiadomości Świdnickich z Prezesem Konradem Jabłońskim
 • To już 32 miliony złotych!

  I wcale nie chodzi nam o kumulację w Lotto lecz o to, że tyle pieniędzy pozyskało wraz z ostatnim wygranym konkursem, Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych od roku 2010. O działalności organizacji rozmawiamy z Prezesem Konradem Jabłońskim.

  SSiG 1

  Redakcja: Po co Wam te pieniądze?

  Konrad Jabłoński: Najkrócej odpowiadając, po to by skierować je na wsparcie przedsiębiorczych, rzutkich i pracowitych ludzi w Powiecie Świdnickim i na Dolnym Śląsku.

   

  Brzmi pięknie…

  I jestem pewien, że daje piękne efekty rozwojowe. By nie być gołosłownym: z 25,5 mln zł unijnych pieniędzy, które pozyskaliśmy do 2015 roku, w Powiecie Świdnickim zainwestowaliśmy ponad 18 mln zł, w tym w Świdnicy 9,2mln zł , w Gminie wiejskiej Świdnica 3,1 mln zł, w Strzegomiu 2,4 mln zł, w Żarowie 1,2 mln zł, w Jaworzynie Śląskiej 1,1 mln zł, w Świebodzicach 750 tys. zł. Słowem, napędzamy rozwój przedsiębiorstw i dajemy szanse. Ok. 32% naszych partnerów to osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. 92% to mikro przedsiębiorstwa, czyli formalnie zatrudniające do 9 osób, a w naszej rzeczywistości najczęściej to jednoosobowa działalność lub firmy 2-3 osobowe. Panie Redaktorze, spójrzmy na działalność SSIG z innej strony. Proszę wyobrazić sobie taką oto sytuację: zjawia się u Pana Starosty firma i deklaruje, że zainwestuje w ciągu 7 lat, 32 mln zł i utworzy 243 miejsca pracy. Czy byłoby to znaczące wydarzenie? Mało tego, firma ta deklaruje, że nikomu nie zabierze ani kawałeczka rynku i nie spowoduje swoją inwestycją likwidacji choćby jednego miejsca pracy. No i jeszcze do puli korzyści dorzuca, że miejscowe małe firmy na skutek jej inwestycji wzmocnią się, zmodernizują i zaoszczędzą 2 mln zł.

   

  Byłbym nieufny i mówiąc kolokwialnie podejrzewał jakiś szwindel.

  Szczerze mówiąc ja też. Ale Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych to zrealizowało. I koniecznie dodać muszę -wspólnie z naszymi partnerami, małymi firmami. My na nasz teren ściągamy pieniądze i dajemy je do dyspozycji małym firmom, a one pracowicie i pożytecznie je wykorzystują produkując, świadcząc usługi i zatrudniając.

   

  To rozdajecie pieniądze?

  Absolutnie nie. Pożyczamy i dajemy szanse. Najlepszą tego ilustracją, oprócz wspomnianych 32% startupów, jest oprocentowanie zakończonego we wrześniu 2015r. Projektu. Wynosiło ono 0,25% – słownie ćwierć procenta. Powtórzę się, my tworzymy atrakcyjne warunki i inwestujemy w MŚP, a przedsiębiorcy w swoich firmach rozwijają gospodarczo nasz powiat. Na marginesie chciałbym zauważyć, co często wymyka się refleksji, że tylko Powiatowy Urząd Pracy i Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych daje w 160-tysięcznym powiecie szansę ludziom, w tym głównie młodym, którzy chcą rozpocząć pracę na własny rachunek.

   

  Realizujecie regionalną politykę gospodarczą, zdobywacie pieniądze z Regionalnych Programów Operacyjnych, musicie się wykazać profesjonalizmem żeby pieniądze zdobyć. Udzielacie pożyczki i o nic głowa nie boli?

  Otóż nie Panie Redaktorze. Chciałbym, aby tak było. Wszystkie spłaty przekazujemy na powrót do województwa, a jeśli udzielimy pożyczki źle, podmiot okaże się niezdolny do jej spłaty i zbankrutuje to Stowarzyszenie musi w gotówce oddać minimalnie 85% kwoty pożyczki ze swoich środków własnych. Nie ma zatem mowy o jakiejkolwiek beztrosce. Parę źle udzielonych pożyczek może oznaczać upadłość Stowarzyszenia. To są twarde reguły. Ponosimy ogromne ryzyko.

   

  Zrobiło się odrobinę groźnie.

  Owszem, bo to jest biznes, a w nim nie ma darmowych obiadków. Zawsze ktoś musi zapłacić.

   

  To pogadaliśmy, a nawet trochę ponarzekaliśmy. A co nowego, optymistycznego?

  Optymistyczne jest to, że nadal będziemy pomagać. Zdobyliśmy i oddajemy do dyspozycji przedsiębiorców 5 mln zł. Od lipca będziemy udzielać pożyczek na cele obrotowe do 100 tys. zł oraz na cele produkcyjne do 250 tys. zł. Mogą się o nie ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mające siedzibę na Dolnym Śląsku.

   

  Czy chętni mogą się już zgłaszać?

  Jesteśmy na końcówce przygotowań do realizacji projektu i czekamy na podpisanie umowy z Dolnośląskim Funduszem Regionalnym, nie mniej wszystkich zainteresowanych już zapraszamy do kontaktu z nami i zaglądania na naszą stronę www.ssig.pl.

   

  Dziękuję za rozmowę.

  Dziękuję.

   

   

  SSiG 2

   

  źródło: Wiadomości Świdnickie

  Świdnickie Forum JEREMIE. 100 umowa o pożyczkę podpisana!

  foto_6ce418b4e2492f3fc39ddd9cfe271d86W dniu dzisiejszym, w Sali Konferencyjnej Hotelu Esperanto, odbyło się Świdnickie Forum Jeremie, którego przewodnim punktem było podsumowanie dorobku i przedstawienie perspektyw dalszego wspierania przedsiębiorczości przez Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych. Konferencję uświetnili zaproszeni goście wśród, których miło Nam było gościć Pana Jerzego Tutaja Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie Pana Dariusza Wielocha, Starostę Świdnickiego Pana Zygmunta Worsę, Prezydenta Miasta Świdnica Pana Wojciecha Murdzka, Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pana Grzegorza Grzegorzewicza, Burmistrza Żarowa Pana Leszka Michalaka, Wójta Gminy Świdnica Panią Teresę Mazurek, Przewodniczącego Rady Powiatu Świdnickiego Pana Krzysztofa Sołtysa oraz przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych naszego województwa a także instytucji i organizacji na co dzień współpracujących z przedsiębiorcami. Licznie, pomimo wakacji, odpowiedzieli na zaproszenia przedsiębiorcy za co, raz jeszcze, serdecznie dziękujemy.

  Po zakończeniu części seminaryjnej podpisana została uroczyście 100 umowa pożyczki jakiej nasze stowarzyszenie udzieliło z Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego oraz wręczone zostały wyróżnienia „Jeremiasz Biznesu” dla przedsiębiorców w kategoriach:

  • Niszowy biznes dla Pana Mieczysława Buczka – Naprawa Sprzętu AGD w Świebodzicach
  • Konsekwentny rozwój firmy – dla Pani Elżbiety Koźbiał – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDIMEX w Pszennie oraz dla Państwa Romana i Kazimiery Wedmańskich – Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe w Strzegomiu
  • Młodzi w biznesie – dla Pana Wojciecha Orzechowskiego – Orzech Drzewa i Krzewy – Ogrody Jaworzyna Śląska – Żarów oraz dla Pana Marcina Kalemby Master-Car z Gminy Świdnica
  • Najlepszy debiut w JEREMIE – dla Pani Eweliny Grądziel – Inlinqua w Świdnicy
  • Doskonalenie technologii – dla Pana Bolesława Marciniszyna – Sp.J. Texel w Świdnicy
  • Oryginalny produkt – dla Pani Marty Czaplickiej-Pędzich – Zielona Alternatywa Wleń – Wrocław
  • Firma życiową pasją – dla Pana Grzegorza Przybylskiego Biały Las Gmina Świdnica – Żarów oraz dla Pana Józefa Lemy – Kamieniarstwo w Świdnicy

  Ponadto chcieliśmy uhonorować i podziękować osobom szczególnie przyjaznym misji Stowarzyszenia, wręczając tytuły „Amicus Societatis” (Przyjaciel Stowarzyszenia) dla:

  1. Kruk Renata inspektor ds. działalności gospodarczej i przeciwdziałania patologiom społecznym w Jaworzynie Śląskiej
  2. Legut Jerzy Dyrektor Departament Rozwoju Gospodarczego Miasta Świdnica
  3. Mazurek Teresa Wójt Gminy Świdnica
  4. Nazimek Artur Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej
  5. Sądel Piotr Kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy w Świdnicy
  6. Skórski Waldemar Wiceprezydent Świdnicy
  7. Szymański Paweł przedsiębiorca – firma Gryfpoll
  8. Wijas Grzegorz Kierownik Filii PUP Świdnica w Strzegomiu

  Świdnickie Forum Jeremie było także doskonałą okazją do rozmowy z przedsiębiorcami na temat optymalnych form wykorzystania nowych zasobów oraz przedstawienia ciekawych ofert wsparcia ich działalności. Należy zaznaczyć, że dotąd zainwestowaliśmy już 9,5 mln w rozwój przedsiębiorczości na terenie Dolnego Śląska.
  Przedsiębiorcy mogli także do woli korzystać z ofert, informacji, doradztwa i konsultacji indywidualnych zespołów fachowców, jak zawsze niestrudzenie gotowych do bezpośrednich spotkań z biznesem instytucji – Miasta Świdnica, Powiatowego Urzędu Pracy, Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  fot. Wiktor Bąkiewicz Wiadomości Świdnickie