Aktualności
3 listopada 2019
 • Wrocław – Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca
 • Zapraszamy na konferencję „Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca”, która odbędzie się we Wrocławiu 15 listopada br. we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48.

  Celem projektu jest poinformowanie przedsiębiorców o najnowszych instrumentach finansowych, dedykowanych sektorom innowacyjnym i kreatywnym, a także o instrumentach wsparcia dostępu do finansowania zewnętrznego wobec sygnalizowanych utrudnień na komercyjnym rynku kredytowym.

  PLIK PDF

  15 lipca 2019
 • Zmiana godzin pracy
 • W związku z przeprowadzanymi wizytacjami, w dniu 18 lipca 2019r. (czwartek), biuro Stowarzyszenia będzie czynne do godziny 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

  31 stycznia 2018
 • Spotkanie informacyjne w Świebodzicach
 • Urząd Miejski w Świebodzicach wraz z Sudeckim Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na spotkanie informacyjne poświęcone nowym, niezwykle atrakcyjnym formom wsparcia potencjału i rozwoju firm.

  Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia 2018 r. (wtorek) w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach (sala posiedzeń), godz. 10:00

  Przedstawiony zostanie szeroki wachlarz pożyczek o oprocentowaniu od 1,85% do 2,85%, które będą udzielane bez żadnych dodatkowych kosztów.

  Pożyczka Rozwojowa – do 100.000zł, na wydatki Inwestycyjne oraz bieżące firmy.

  Duża Regionalna Pożyczka Inwestycyjna – od 500.000zł do 1.500.000 zł, na wydatki Inwestycyjne.

  Regionalna Pożyczka Obrotowa – do 500.000zł, na wydatki bieżące.

  Spotkanie zostanie otwarte przez Pana Burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

  Po dokonanej prezentacji powyższych produktów finansowych pracownicy stowarzyszenia będą do państwa dyspozycji, w celu odbycia indywidualnych konsultacji.

  30 listopada 2017
 • Zaproszenie na spotkanie w Jeleniej Górze
 • PLIK DO POBRANIA (PDF)
  jpg Jelenia gora

 • Zaproszenie na spotkanie w Szczawnie
 • PLIK DO POBRANIA (PDF)
  jpg szczawno

  28 listopada 2017
 • Zaproszenie na spotkanie: Dolny Śląsk i Przedsiębiorczość
 • 11 listopada 2017
 • Spotkania z przedsiębiorcami w Marcinowicach oraz Jaworze
 • Pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw będą tematem spotkań z przedsiębiorcami, które odbędą się w:
  – Urzędzie Gminy Marcinowice – 22.11.2017r. o godzinie 12:00 zaproszenie
  – Urzędzie Miejskim w Jaworze – 28.11.2017r. o godzinie 12:00
  Na spotkanie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą. Nasi pracownicy przedstawią ofertę produktów finansowych, a także udzielać będą bezpłatnych, indywidualnych porad i konsultacji.

  21 września 2017
 • PONAD 10 MLN ZŁ. NA WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
 • Pragniemy poinformować Państwa, że wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. z Nowej Rudy wygraliśmy przetarg o 10 milionów zł na wsparcie przedsiębiorczości z opcją na kolejne 10 mln.

  Zachęcamy zatem do zapoznania się z wyjątkowo atrakcyjnymi warunkami na jakich będziemy, lada chwila udzielać pożyczek. Już teraz możecie państwo otrzymać szczegółowe informacje u naszych specjalistów pod nr tel. 695-946-414, 530-573-081. Jednocześnie zachęcamy do wyrażania wstępnego, niezobowiązującego Państwa, telefonicznego zainteresowania. Pożyczki przeznaczone są na inwestycje, kwota nawet do 500 tys. zł z oprocentowaniem już od 1.83%, okres spłaty 5 lat.

  15 lutego 2017
 • Spotkanie informacyjne w Wałbrzychu
 • CHCESZ UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE?
  Przyjdź na spotkanie informacyjne w Wałbrzychu!

  14 lutego 2017 r., godziny: 10.00 – 13.00,
  STARA KOPALNIA, ul. Wysockiego 29

  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły spotkania dostępne są na stronie internetowej
  www.ipaw.walbrzych.eu

  plakat (017)-page-001ss

  13 września 2016
 • Spotkanie dla przedsiębiorców
 • Środki na rozwój i finansowanie bieżących potrzeb mikro, małych i średnich obrazek-01e8f8-1przedsiębiorstw będą tematem spotkania ze specjalistami Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych oraz Funduszu Poręczeń Kredytowych sp. z o. o., które odbędzie się 16 września w Świebodzickim Ratuszu.

  Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy poszukują środków finansowych na dokapitalizowanie prowadzonej działalności. Zaproszeni goście przedstawią ofertę produktów finansowych, a także udzielać będą bezpłatnych, indywidualnych porad i konsultacji.

  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy w piątek, 16 września, o godz. 10:00 do Ratusza w Świebodzicach.

  W przypadku pytań dotyczących spotkania informacji udziela:

  • Kamil Kot
   Specjalista
   ds. analizy i pożyczek
   tel. 695 946 414; 530 573 081

  Podpisaliśmy kolejną umowę!

  P90534775 września 2013 roku, we Wrocławiu, zawarta została czwarta już Umowa Operacyjna, podpisana w ramach unijnej Inicjatywy JEREMIE pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego – Menadżerem Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego a  Sudeckim Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych. Umowa opiewa na kwotę 5 mln 250 tys. zł. Województwo Dolnośląskie reprezentował Marszałek Jerzy Tutaj a Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie Dyrektor Dariusz Wieloch. W imieniu Stowarzyszenia umowę podpisali Prezes Konrad Jabłoński i Wiceprezes Zbigniew Zduńczyk.

  Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych na przełomie ostatnich lat stało się poważną organizacją wspierania biznesu na Dolnym Śląsku. Stworzyło przedsiębiorcom warunki rozwoju porównywalne, z warunkami w najbardziej gospodarczo rozwiniętych krajach Europy Zachodniej. Stowarzyszenie już od czterech lat staje w otwartych konkursach z Regionalnego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw pozyskując kapitał na pożyczki dla firm z sektora MŚP. Łącznie pozyskaliśmy już 15,5 miliona zł., a z wkładem własnym stworzyliśmy portfel 16,3 mln zł. na zakładanie i rozwijanie przedsiębiorstw. Nie cały miesiąc temu podczas Świdnickiego Forum JEREMIE podpisywaliśmy setną umowę z pożyczkobiorcą z terenu Świdnicy, a od tego czasu kolejne dziewięć firm uzyskało pomoc w postaci pożyczki na rozpoczęcie i rozwój działalności.

  Dynamizm udzielonego wsparcia pokazuje jak duża jest potrzeba po stronie małych firm na konkretne, dostosowane do realiów rynkowych i ich możliwości programy rozwojowe.
  Podpisaną wczoraj umową Stowarzyszenie odkręca następny „kurek z pieniędzmi” na rozwój przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku i Ziemi Świdnickiej. Ciężka, codzienna praca naszych przedsiębiorców zyskuje w ten sposób najlepsze z możliwych wsparcie jakiego tylko w biznesie można sobie życzyć, a w szczególności w okresach gorszej koniunktury.
  Wsparcie, które można uzyskać w Sudeckim Stowarzyszeniu Inicjatyw Gospodarczych przeznacza się na finansowanie inwestycji polegających m.in. na zakupie, budowie lub modernizacji obiektów produkcyjno – usługowo – handlowych, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych, zakup wyposażenia w maszyny, urządzenia, aparaty, w tym także zakup środków transportu bezpośredniego związanych z celem realizowanego przedsięwzięcia, inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju MŚP.

  Obniżyliśmy oprocentowanie pożyczek z 2,45% do 1,5%, a także zrezygnowaliśmy z prowizji. Istnieje również możliwość skorzystania z 6-miesięcznej karencji w spłacie kapitału. To kolejne posunięcie z naszej strony mające na celu stworzenie przedsiębiorcom jak najlepszych warunków rozwoju. Dodatkową zaletą są nieskomplikowane procedury oraz wszechstronna informacja i pomoc ze strony pracowników przy wypełnianiu wniosków. Symboliczne oprocentowanie które proponujemy jest niespotykane na rynku. Dla każdego kto prowadzi biznes i zna rynkowe realia jest oczywiste, że wsparcie jakiego udziela SSIG jest unikalne i nie ma równych sobie pod względem atrakcyjności.